להשתחרר מעייפות, מלחצים, מכאבים
בעזרת היוגה

אנו מציעים פעילות מבוססת על מסורת האהטה יוגה הקלאסית (תירגול תנוחות, נשימות והרפייה), בעיקר על שיטת היוגת האנרגיה. היא גם כוללת טכניקות שהתפתחו במערב, בניהם ההתעמלות ההוליסטית של ד"ר ל. ארהפריד. אנו גם מתרגילים את יוגת הצחוק הנוצר בהודו ע"י ד"ר מדן קטריה.

יחסי הידידות בין נשמתי ובין גופי מאפיינים את גיל הילדות וגיל ההנעורים. ככול שאנו מתבגרים, אנו נוטים להסתכל על גופנו כעל מקום של מחלות וכאבים. הגוף הופך לכלי שיש לטפל בו, אפילו "לאלף" אותו. לפעמים אנו מרגישים שהגוף הופך ליהיות ה"אויב" שלנו. הפעילות מנסה לשחזר את תחושת האחדות בין הגוף והנפש, הגורמת לשיחרור של שניהם ביחד.

עקרונות הפעילות :
התירגול גורמ להגברת הבריאות, החיוניות, המודעות והתעלות רוחנית. היוגה מאפשרת התפתחות של כחותנו, וזאת בכל גיל ובכל מצב בריאותי.

יוגה וקבלה :
היוגה שואפת להתפתחות רוחנית ע"ה תירגול גופניה, בניגוד לשיטות פיתוח הגוף במערב שמתייחסות אך ורק לגוף. היוגה מעודדת את התבוננות הפנימית (מדיטציה). אבל ההתעוררות הרוחנית אינה יכולה להתרחש בסיוע בתרבות זרה ובשפה זרה שאין לנו גישה מחשבתית אליה. לכן איננו משתמשים במונחים בסנסקריט (השפה הקלאסית של הודו) וגם לא במנטרות, בתירגול שלנו.

אמנם התירגול מקבל את האשראה של היוגה, אבל בקשר לחלקים הרוחניים שלו, אנו פונים למושגים של הקבלה היהודית. ניתן למצוא בקבלה הגות ענפה בקשר ליחסים בין הגוף והנפש, וההתבוננות במושגים אלה, הקורבים לנו ולתרבותנו, מאפשרת בהחלט את העלהת רמת התירגול לדרגות עמוקות יותר.

למי מיועדת הפעילות ?

על המורה (ברברה ווייל) :
מתרגלת יוגה  יותר מ-40 שנה.
סיימה את קורס המורים של בית הספר ליוגה הוליסטית בירושלים ב-1988.
חברה באורגון מורי היוגה בישראל.
למדה עם Roger Clerc ועמיתיו בצרפת בסדנאות השתלמות רבות.
מומחית לשיטה "התעמלות הוליסטית" של Dr Ehrenfried.
למדה קבלה ותרגלתי מדיטציה עם פסקל טמנליס כעשר שנים.
מלמדת יוגה לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.
אשמח לענות על כל שאלה נוספת בכתובת : barbara@abpw.net
או במס' טלפון : 6253769 02